Kategórie
Uncategorized

Pôžičky do pár minút

Hodinky aj s minútamiPráve sa vám v ceste objavil výdavok, ktorý ste nečakali? Nanešťastie naňho práve nemáte dostatok financií, pretože rozpočet vám pasuje akurát na to, aby ste dokonca mesiaca vyžili? Alebo plánujete väčší projekt, na ktorý taktiež nemáte potrebnú čiastku, ale viete, že by ste sumu dokázali splácať? Už nie je potrebné navštevovať jednotlivé pobočky. Pôžičky do pár minút môžete získať prípadne o nich požiadať pomocou vášho počítača z domu a to vďaka online pripojeniu. Dôležité je však vedieť, kde hľadať a čo hľadať. V našom príspevku vám priblížime jednotlivé typy týchto finančných produktov, aby ste sa mohli obrátiť na ten konkrétny. Tým ušetríte nielen hodiny času, ale aj fúru peňazí.

Vyberajte správne

Medzi prvým dôležitým krokom k tomu, aby ste pôžičky do pár minút neoľutovali je, aby ste si vybrali presne to, čo potrebujete. Neberte si zbytočne viac peňazí ako dokážete splácať a hlavne sa nezadlžujte u pochybnej spoločnosti. Každá spoločnosť, ako banková, tak aj nebanková by mala mať na sprostredkovanie peňazí licenciu. To, či ju majú, si overíte jednoducho a to pomocou stránky NBS, ktorá obsahuje zoznam dôveryhodných spoločností. Z toho vyplýva, že veriť sa dá nielen bankovým pôžičkám, ale aj nebankovká a overiť si to viete do pár minút. Ak ale splnili kritéria Národnej banky, ktorá tieto licencie udeľuje, netreba o tom pochybovať.

Ďalším dôležitým krokom je vedieť, pre aký produkt sa rozhodnúť. Zatiaľ čo pôžičky do pár minút môžete získať hlavne v nebankovách, žiadosti v bankových spoločnostiach by boli skúmané o niečo dlhšie. Táto doba ale závisí aj od toho, o koľko žiadate a za akých podmienok. Ak nepredstavujete žiadne riziko, aj banka vám peniaze sprostredkuje skoro okamžite. Menej náročných kritérií na žiadateľa ale možno očakávať práve pri nebankových pôžičkách do pár minút.

Máte ako žiadateľ nejaké negatíva?

Nie každý, kto potrebuje finančnú pomoc, má z bankového hľadiska čistý štít. Dokonalé konto treba mať hlavne pri žiadostiach o bankovú pomoc. Nebankové spoločnosti sú v tomto liberálnejšie, hoci nie všetky. Nižšie pôžičky, ktoré môžete získať do pár minút, môžete mať aj bez registra, bez dokladovania príjmu či bez ručenia. Pre nezamestnaných dvere taktiež nie sú zatvorené, pokiaľ majú aspoň nejaký štátny príjem (dôchodcovia, ženy na materskej, študenti, živnostníci atď.).

Pri vyšších žiadaných sumách už žiadosti neprejdú bez skúmania týchto podmienok a dokonca je potrebné počítať s ešte náročnejšími kritériami. Napr. pôžičky nad 20 000 eur, o ktoré môžete požiadať do pár minút, už môžu byť dostupné jedine so založením nehnuteľnosti alebo ručením iného druhu. Opäť to neplatí pre všetky ponuky, ale pri takej sume je už lepšie s touto podmienkou počítať. A to ako v banke, tak aj v nebankovej spoločnosti.

Nesledujte úrok, ale RPMN!

Nízke úroky a RPMNIde o našu ďalšiu užitočnú radu, ktorá vám do pár minút povie, ktoré pôžičky sú výhodné a vďaka ktorým viete ušetriť až desaťtisíce eur. Nie úrok je pri výhodnosti rozhodujúci. Pri jednotlivých produktoch je totiž potrebné platiť aj iné poplatky, ktoré sú skryté v údaje RPMN. Ročná percentuálna miera nákladov je taktiež číslo vyjadrené v percentách a zvykne byť vyššie ako úrok. Nemusí ísť len o desatinné miesta, ale aj o desiatky percent. A to môže z výhodného finančného produktu urobiť maximálne nevýhodný. A to by ste nechceli. Zákon však stanovuje, že toto číslo nesmie prekročiť 33%. Vďaka tomuto zákonu sa už totiž nemôže stať, že požičanú sumu preplatíte aj niekoľkonásobne, ako to bolo v minulosti. Pôžičky do 500 eur, ktoré možno získať do pár minút však nie sú v týchto údajoch veľmi rozdielne. Tie rozdiely sú skutočne miniatúrne. Dôležité to je pri vysokých sumách, ktoré sa vo výsledku môžu líšiť až v desať tisícoch eur.

O aké sumy môžete rýchlo požiadať?

O všetky. Od tých najnižších, približne od 20 eur až po najvyššie, aj niekoľko stoviek tisíc eur. Čím viac žiadate, tým dlhšia môže byť doba vybavenia a odoslania peňazí na účet. Pôžičky, ktoré môžete mať na účte skoro ihneď, do pár minút, sa týkajú súm do 500 eur, pričom ich poskytujú nebankové spoločnosti. Dobu splatnosti ale majú kratšiu, maximálne 30 dní s možnosťou predlženia (za príplatok). Podmienky na ich získanie sú najjednoduchšie zo všetkých typov týchto produktov.

Do pár minút môžete požiadať aj o vyššie pôžičky, približne do 5 000 eur, no počkať si na nich budete musieť do 7 dní. Dostupné sú už aj v bankách, no bez registra či bez dokladovania príjmu ich pravdepodobne v nebankovkách už nezískate. Splatnosť takýchto súm môže byť aj niekoľko rokov.

O podstatne vyššie sumy, aj do stotisíc eur môžete tiež požiadať do pár minút, no takéto pôžičky majú najnáročnejšie kritériá na získanie. Založenie nehnuteľnosti je samozrejmosť. Splácať je ich možné aj niekoľko desiatok rokov, maximálne ale 30. Posudzovanie žiadosti trvá maximálne 14 dní. Výhodnejšie produkty týchto rozmerov ponúkajú banky, ktoré sú viac zabezpečené ako nebankovky. V nebankových spoločnostiach môžete do pár minút žiadať o nižšie pôžičky v porovnaní s bankami. Niekedy je to dokonca za výhodnejších podmienok na žiadateľa, no nevýhodnejších na splácanie. Každý jedinec však najlepšie vie, čo chce a čo potrebuje.

Pôžičky do pár minút z domu online

Nielenže môžete o pôžičky do pár minút požiadať z domu pomocou online pripojenia, ale taktiež si môžete urobiť aj ich porovnanie. Prípadne si viac o nich naštudujte tu. A to úplne bezplatne a nezáväzné. Nepreplácajte zbytočne, keď nemusíte. Kalkulačka vám ihneď zobrazí, ktorá ponuky z banky alebo nebankovky by bola pre vás tá najvýhodnejšia. A to na základne vami zadaných kritérií. Výsledky budú zobrazené do detailov. Nielenže budete mať k dispozícii viac ponúk, ale aj ich mesačné splátky, výšky úrokov, celkové splatené sumy či preplatky. Práve to by vám malo pomôcť sa dobre rozhodnúť. Vďaka existencii pôžičiek do pár minút viete ušetriť až hodiny vášho času. Vyskúšajte si ich porovnať ešte dnes.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *