Kategórie
Uncategorized

Pôžičky dostupné každému len vďaka internetu

Minuli sa Vám úspory?Keď sa prejdete po meste, koľko rôznych spoločností, ktoré poskytujú finančné služby, nájdete? A keď vám povieme, že to nie je ani zďaleka všetko? Mnoho spoločností, ktoré poskytujú pôžičky majú svoje kamenné pobočky, no iné sa skôr sústreďujú na menej náročnejší spôsob požiadania, vďaka ktorému som dostal pôžičku online už aj ja. Prečo sa centralizujem na seba? Pretože nepatrím k tým žiadateľom, ktorí by spĺňali náročné požiadavky niektorých bankových spoločností. Viac k tomuto problému vám poviem nižšie. Teraz si však vo všeobecnosti tento produkt predstavme.

Pôžičky sú finančné produkty, o ktoré žiadajú tí, ktorí potrebujú väčšiu či menšiu finančnú pomoc. Podľa výšky požičanej sumy ide o krátkodobý alebo dlhodobý záväzok, pri ktorom treba rešpektovať podmienky a hlavne lehoty splácania. K týmto produktom bez odmyslenia patrí aj úrok a ročná percentuálna miera nákladov (RPMN). Ide o čísla, ktoré predstavujú to, koľko z reálne požičanej sumy preplatíte. Väčšinou majú práve bankové spoločnosti nižšie úroky, to sa však týka len vyšších súm. Pri nižších číslach, približne do 3 000 eur sú úroky na približne rovnakej úrovni aj v bankových aj v nebankových spoločnostiach. Rozdiel medzi RPMN a úrokom je ten, že prvý údaj býva vyšší, a teda má aj väčšiu výpovednú hodnotu, pretože zahŕňa úrokovú sadzbu a všetky iné poplatky s produktom spojené. Teda, na rozdiel od úroku vám presne povie, koľko za rok za daný produkt preplatíte.

Jednotlivé typy

Pôžičky sú produkty, ktoré možno zgeneralizovať iba na úroveň ich základnej definície. Keby sme chceli ísť do hĺbky, vieme ich rozdeliť na tri produkty:

  1. Pôžičky ihneď sú typ najrýchlejšie získaných finančných produktov, pri ktorých stačí spĺňať minimálne požiadavky, pretože sú dostupné bez registra, bez dokladovania príjmu, bez ručenia, ale aj pre nezamestnaných, pre dôchodcov, pre ženy na materskej, pre študentov či kohokoľvek iného, kto už dosiahol 18. vek života. Požiadať si môžete o sumy až do 500 a ponúkajú ich len nebankové spoločnosti. Čo sa týka doby vybavenia tohto produktu, máme pozitívnu správu, pretože pôžičky ihneď sú na účet získateľné do 24 hodín, v lepšom prípade už do 10 minút od schválenia. Požiadať o nich môžete aj na internete, a to len jediným vypísaním formulára. Doba splatnosti býva väčšinou do 30 dní, niekedy aj menej. Úroky sú zväčša okolo 25%.
  2. Rýchle pôžičky sú produkty, ktoré majú širšie zastúpenie poskytovateľov a stretnúť sa s nimi môžete v bankových aj nebankových inštitúciách. Keďže vedia poskytnúť vyššie sumy, približne do 5 000 eur, je dôležité počítať s náročnejšími podmienkami na získanie, ale aj dlhšou dobou ich vybavovania. Ich čakacia doba býva okolo 4 dní, avšak lehotu na splácanie majú o čosi dlhšiu. Podľa toho, čo si vyberiete, môžete splácať buď mesiace, alebo aj roky. Úroková sadzba je identická v ponukách bankových aj nebankových spoločností.
  3. Hypotéka, spotrebný úver sú finančné produkty určené pre tých, ktorí potrebujú ešte vyššie sumy, väčšinou na stavbu, kúpu alebo rekonštrukciu nehnuteľnosti. Požiadať môžete o sumy až do 200 000 eur v bankách a do 100 000 eur v nebankovkách. Doba splácania je maximálne 30 rokov a doba vybavovania do 14 dní. Ručenie nehnuteľnosťou, kontrola registra a dokladovanie príjmu bude nevyhnutnosťou v oboch prípadoch. Pôžičky poskytujúce nižšie sumy majú citeľne nižšie úroky, hlavne v bankových spoločnostiach. Bez problémov sa môžete stretnúť s ponukami, kde bude úrok reprezentovať 0% resp. bude tesne na touto hodnotou. Ide o historické minimá a je dosť možné, že sa v nasledujúcich rokoch toto percento navýši.

Ak si neviete dať rady s tým, ktorý produkt si zvoliť a ako zistiť, ktorý je najvýhodnejší, odporúčame vám internetový nástroj, úverová kalkulačka, ktorý vám bezplatne urobí porovnanie ponúk jednotlivých spoločností s presným číselným vyjadrením úroku, mesačnej splátky, LTV, celkovej preplatenej sumy, celkovej splatenej sumy atď. Aj na základe týchto údajov môžete prísť na to, ktoré pôžičky budú pre vás najlepšie, a to len vďaka úverovej kalkulačke, ktorá vám ušetrí hodiny času, pretože už nebudete musieť chodiť po rôznych pobočkách.

Ak hľadáte špeciálne produkty, ako sú napr. pôžičky bez registra, bez dokladovania príjmu, bez ručenia, pre nezamestnaných, pre dôchodcov, pre ženy na materskej, pre študentov či pre ženy na výplatou, jednoznačne vám odporúčame obrátiť sa na pomoc v nebankových spoločnostiach, ktoré fungujú hlavne online, pretože v bankách by ste s týmito požiadavkami určite neuspeli.

Skúste sa zamyslieť nad pre a protiSpôsob požiadania

To, aký produkt si nakoniec vyberiete, môže ovplyvniť aj spôsob, akým oňho chcete požiadať. Na výber máte 4 základné spôsoby: osobne, telefonicky, online a sms. My sa povenujeme práve posledným dvom spôsobom, pretože prvé dva pozná každý, sú veľmi klasické a každý si vie domyslieť ich výhody aj nevýhody.

Pôžičky online patria k najľahšie a najrýchlejšie získateľným produktom, pretože napr. také nebankové spoločnosti svoje kamenné pobočky nemajú a práve oni poskytujú ľahko získateľnú finančnú pomoc. Takisto tomuto spôsobu hrá do karát fakt, že o nich môžete požiadať z hocakého miesta, kde máte prístup na internet. Nezáleží na mieste, ani na hodine. Taktiež si môžete urobiť rýchly prieskum možností, aké sú vám v danom momentne k dispozícii, a to aj na hore uvedenej stránke. Pôžičky online vám umožnia požiadať o veľmi nízke sumy, od 20 eur, až po veľmi vysoké, do 200 000 eur. Ak však hľadáte o vysoké sumy, osobné stretnutie s pracovníkom spoločnosti bude nevyhnutné.

SMS pôžičky si obľúbili mnohí, no ešte predtým ako ich vyskúšali. Keď ich vyskúšali, len sa uistili v tom, že netreba súdiť knihu podľa obalu. Získať peniaze bez toho, aby ste niekam chodili a bez toho, aby ste potrebovali internet je veľmi atraktívne, veď mobilný telefón má predsa každý. Vypisovanie sms žiadosti však bolo zdĺhavé, niektorí poskytovatelia aj tak požadovali predošlú online registráciu, kontrolujú register, poskytujú sumy do 500 eur s veľmi krátkou dobou splatnosti a vysokými poplatkami, ktoré môžu prekročiť aj 50 eur. Kým si sumu nájdete na účte, môže to trvať aj 4 dni.

Pôžičky, o ktorých viac sa môžete dočítať a položiť otázku na Quora, sú finančné produkty, ktorých cieľom je pomôcť tým, ktorí to potrebujú. Ale aj žiadatelia by si mali uvedomiť, že musia spĺňať nejaké kritéria a že majú jedinú povinnosť, a síce, poskytnutú sumu riadne splácať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *